Biden, adaylıktan çekilme konusunda son sözü söyledi

ABD’de seçim yarışı sürüyor…

Mevcut Başkan Joe Biden ve eski Başkan Donald Trump arasında süren yarış, heyecanlı dakikalara sahne oluyor.

Kasımda yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde kampanya süreçleri başlarken ABD kamuoyunda, Biden’ın adaylığı tartışma konusu oldu.

Özellikle 27 Haziran gecesi iki aday arasında yapılan ilk canlı yayın tartışmasından sonra Biden’ın sağlık durumuyla ilgili tartışmalar zirve yaptı ve adaylıktan çekileceği söylendi.

Biden son sözü söyledi

Biden, dün Bağımsızlık Günü kutlamasında kendisine “Mücadeleye devam et” diye bağıran bir destekçisine cevap verdi ve yarışı bırakmaya niyeti olmadığını söyledi. Biden sözlerini, “Beni yakaladın dostum. Hiçbir yere gitmiyorum.” diyerek sonlandırdı.

“Batırdım”

Biden, Wisconsin’deki bir radyo istasyonunda yayınlanan ve önceden kaydedilmiş bir röportajda da mücadeleye devam edeceğinin sözünü verdi. Canlı yayın performansına da değinen Biden o anları, “kötü bir gece” olarak tanımladı.

Batırdım. Bir hata yaptım.” diye konuşan Biden. ” dedi.

Partililere seslendi

Biden ayrıca Beyaz Saray’da, Yardımcısı Kamala Harris ile buluştu.

Biden ve Harris, daha sonra Demokrat Parti’nin ileri gelenleri ile telekonferans yöntemiyle bir araya geldi.

Bu görüşmede Biden’ın yarışta kalacağını açıkça belirttiği bildirildi. BBC’ye konuşan bir kaynak, Biden’ın görüşmede, “Ben Demokrat Parti’nin adayıyım. Bırakmıyorum.” dediğini aktardı.

Biden bu telekonferans sonrası kampanya bağışçılarına gönderilen bir elektronik postada da “Sonuna kadar bu yarışta olduğu” mesajını yineledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir