Bu oyun, Ubisoft firmasını batmaktan kurtaracak!

Ekonomik olarak zorlu günler geçirdiği herkes tarafından bilinen Ubisoft, bu tabloyu Assassin’s Creed serisinin yeniden yapımları (remake) ile aşmayı planlıyor.

Oyun dünyasında yeniden yapımlar (remake) söz konusu olduğunda, Capcom’un Resident Evil 2 Remake’i akıllara gelen en başarılı örneklerden biri. Bu proje, sadece eski bir klasiğe hayat vermedi, aynı zamanda Capcom gibi o dönemler ekonomik olarak zorlu günler yaşayan bir şirket için de nefes oldu. Ubisoft, Capcom modeliyle hayata dönmeyi düşünüyor.

Ubisoft: Birçok Assassin’s Creed Remake oyunu geliyor

Geçtiğimiz hafta Ubisoft, hayran kitlesi geniş Assassin’s Creed serisinin yeniden yapımları üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Gizlilik oynanışı, tarihi altyapısı ve Ezio ile Altair gibi unutulmaz karakterleriyle tanınan seri, milyonlarca oyuncu için tarihin en özel oyun serilerinden biri olarak görülüyor.

Bu yeniden yapımlar doğru bir şekilde gerçekleştirilirse, Resident Evil 2’nin Capcom’u yükselttiği gibi Ubisoft’u da canlandırabilir. Ubisoft’un son zamanlarda zorlu bir dönemden geçtiği biliniyor. Hayal kırıklığı yaratan oyun çıkışları, derinlikli olmayan açık dünya oynanışları ve tartışmalı kararlar, hayranları hayal kırıklığına uğrattı ve eleştirmenleri sert inceleme ve yorumlara itti.

Resident Evil 6’nın hayal kırıklığı yaratan çıkışından sonra, Capcom’un Resident Evil 2‘yi yeniden yapma kararı oyunu değiştiren bir hamle oldu. Capcom, sadece grafikleri güncellemek yerine, oyunu tamamen sıfırdan inşa etti. Sonuç, hem nostaljik olarak köklerine sadık hem de heyecan verici derecede yeni hissettiren oyun, tam 13.9 milyon satarak rekor çıktı.

Bu anlamda Ubisoft cephesine yakın kaynaklar, Ubisoft’un her yeni Asssassin’s Creed oyununun ardından, bir de Remake çıkarmayı planladığı yönünde. Öyle görünüyor ki Ubisoft, yeni döndem ekonomik buhranın çıkışı olarak yeniden yapımları görüyor.

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir